Kofeínový protokol

Kofeínový protokol

Edukačný podcast spoločnosti Drip Coffee o výberovej káve. Spájame vedu a špičkovú gastronómiu sveta kávy. Rozpráva Adrián Krišák.

Podcast Kofeínový protokol je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (10 epizód)

04:00
  
25.10.2021

Kofeínový protokol #S2E1 - Batchbrew

Kofeínový protokol je späť! Druhá séria bude venovaná filtrovanej káve a práve vychádzajúcej tretej knihe - Algoritmus filtrovanej kávy. Úvodná epizóda v rýchlosti prináša tipy k príprave batch brew. 
03:12
  
01.07.2021

Kofeínový protokol #8 - Oxid uhličitý

Všetci sme v (ne)bezpečí! Káva obsahuje oxid uhličitý. (Ne)môže nám znížiť obsah kyslíku v krvi? Prostoreko podaná téma o jednoduchých faktoch. Terminológia nie je nebezpečná, hoaxy áno. Rozpráva Adrián Krišák.
04:07
  
25.04.2021

Kofeínový protokol #6 - Prečo je káva kyslá?

Prečo je káva ovocie a prečo by sme k nej mali podľa toho pristupovať? Odkiaľ pochádza kyslosť kávy a kde jej môžeme očakávať viac? Vedeli ste, že prirodzená horkosť kávy nie je spôsobená pražením ale chlorogenovými kyselinami? Odpovede na tieto otázky dostanete v epizóde #6. Rozpráva Adrián Krišák....
04:50
  
11.04.2021

Kofeínový protokol #5 - Môže byť pitie kávy nebezpečné?

V piatej epizóde prvej série podcastu Kofeínový protokol Adrián rozoberie škodlivé látky, ktoré sa môžu v káve objaviť pri zle zvládnutých procesoch. Máme mať strach? Dokážeme si kávou uškodiť? To všetko sa dozviete za necelých 5 minút. 
06:48
  
14.03.2021

Kofeínový protokol #3 - Prečo musíme ísť po káve na záchod?

Štyri minúty strachu.  V tretej epizóde prvej série podcastu Kofeínový protokol Adrián rozpráva o vplyve kávy na trávenie. Mnohí musia po rannej šálke kávy rýchlo utekať na toaletu. Aká je príčina týchto stresových situácií? Spôsobuje káva zažívacie ťažkosti? Budete počuť počas najbližších siedmych...
04:28
  
26.02.2021

Kofeínový protokol #2 - Kofeín

Ako pôsobí kofeín na ľudský organizmus? Je skutočne zdrojom energie, alebo to v jeho prípade predsa len funguje trochu inak? Odpovede na tieto otázky a mnoho ďalšieho nájdete v poradí druhej epizóde Kofeínového protokolu. 
02:25
  
26.02.2021

Kofeínový protokol #1 - Intro

Úvodná epizóda Kofeínového protokolu spoločnosti Drip Coffee. Ako bude prebiehať celý seriál? Dozviete sa v prvej epizóde.
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.