(Z)dravo

(Z)dravo

Rýchla doba a obrovské množstvo informácii na každom rohu? Vypočujte si názory lekárov a expertov na tie najžiadanejšie témy. Moderuje Jana Pazderová. Odborníkov a ich overené informácie Vám prináša Zerex, silnejší základ pre vaše zdravšie ja. Podcast (z)Dravo nájdete na Spotify, Apple Podcasts alebo hocikde, kde počúvate vaše obľúbené podcasty.

Podcast (Z)dravo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (19 epizód)

00:18:02
  
01.04.2021

Voda, elixír života. Hosť: MUDr. Boris Bajer

Pomáha pri chudnutí, športovom výkone, aj vitalite a energii. “Obyčajná voda”, ktorá je však absolútne kľúčová pri udržiavaní zdravia. Koľko vody by sme mali denne prijať? Ako alkohol a cigarety ovplyvňujú smäd?
00:20:32
  
19.03.2021

Príbeh vegána. Hosť: Martin Šmahel

Tréner a moderátor Martin Šmahel sa s nami podelil o svoj “vegánsky príbeh”. Prečo sa na to odhodlal a čo mu to prinieslo?
00:21:29
  
05.03.2021

Ako sa najesť do krásy? Hosť: Zuzana Líšková

Zo stavu pleti, vlasov a nechtov je možné zistiť naozaj veľa. Ktoré dve látky sú pre ich krásu extrémne dôležité? Čo treba jesť, aby sme jedli do krásy a podporili tak náš zdravý vzhľad?
00:15:58
  
19.02.2021

Legálny doping vitamínom C. Hosť: MUDr. Boris Bajer

Vedeli ste, že citrusové plody nie sú tým najlepším zdrojom vitamínu C? Doktor Bajer nám prezradil aj to, kedy sa oplatí zvýšiť jeho príjem a v ktorých potravinách je ho skutočne veľa.
00:24:11
  
12.02.2021

Sme naozaj toxickí? Hosť: Zuzana Líšková

Najmä pred letom odvšadiaľ počúvame, že sa treba detoxikovať. Ale kedy je detox skutočne potrebný? Môže viesť k chorobe? Ako dlho by malo trvať odľahčenie stravy?
00:19:03
  
29.01.2021

Ako nevyhorieť? Hosť: Mgr. Martin Miller

Syndróm vyhorenia je pojem, ktorý sa v poslednom čase skloňuje veľmi často. Aký je rozdiel medzi depresiou a vyhorením? Kedy vám hrozí vyhorenie?
00:17:03
  
22.01.2021

Na čo všetko je dobré železo? Hosť: Zora Kondé

Železo. Na čo v našom tele vplýva a prečo je také dôležité? Aký má súvis vstrebávanie železa s konzumáciou kávy či červeného vína? Zora Kondé, špecialistka na zdravý životný štýl, vám okrem toho prezradí jednoduché recepty na jedlá s vysokým obsahom železa.
00:23:44
  
15.01.2021

Diéty - nediéty. Hosť: Zuzana Líšková

Žijeme vraj v storočí obezity. Navyše, nadváhou a obezitou trpí viac ako milión Slovákov, detí nevynímajúc. Suma sumárum - asi máme problém. Je vôbec v poriadku držať nejaké diéty?
00:27:06
  
07.01.2021

Nedostatok slnka Slovákom nepristane. Hosť: MUDr. Boris Bajer

Drvivá väčšina populácie - vrátane Slovákov - má nedostatok vitamínu D. A ani fakt, že sa v lete opekáme každý deň na slnku, nám veľmi nepomôže. Ako doplniť vitamín D a vyhnúť sa tak nepríjemným komplikáciám?
00:31:07
  
28.12.2020

Nie je depka ako depka. Hosť: Mgr. Martin Miller

Krátky smútok je normálna vec. Ale ten dlhodobý, sprevádzaný ešte zopár symptómami, môže naznačovať, že ide o niečo väčšie - o naozajstnú depresiu. A tá sa ťažko lieči. Kedy už ide o depresiu a ako ju riešiť?
00:20:49
  
15.12.2020

Doba stresová - Ako čeliť stresu? Hosť: Zuzana Líšková

Stres sa stal takpovediac “normálnym” v našom živote – ale ono to nie je úplne normálne a Vaše telo sa necíti normálne. Vymazať všetky stresové faktory zo života však nie je vôbec jednoduché. A preto si povieme, ako čeliť stresu a ako s ním poriadne zabojovať. Dnešnou hostkou podcastu je Zuzana Líš...
00:24:43
  
09.11.2020

Zdravý životný štýl - Ako začať? Hosť: Martin Šmahel

Aj vy ste ten večný začiatočník, ktorý to po čase vždy vzdá? Začať žiť zdravo nie je nič nemožné, potrebujete iba urobiť prvý krok. Ale... ako na to? Preto tu máme dnes hosťa, ktorého meno úzko súvisí so zdravým životným štýlom: je to moderátor, tréner, motivátor, model, influencer Martin Šmahel!
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK