tak ako teda?

tak ako teda?

Študentský priestor pre rozumnú diskusiu o všetkom možnom aj (zdanlivo) nemožnom. Sme mladí ľudia, ktorí radi diskutujú o hlbokých témach, hľadajú pravdu, čerpajú z Biblie a radi narušujú zabehnutú predstavu toho, čo to znamená byť veriacim.

Podcast tak ako teda? je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (20 epizód)

18:30
  
08.06.2021

19 - Real talk: chcel som si dokázať, že som skutočným mužom

Další real talk je tu! S Paťom sme pokecali o tom, ako prestal žiť pre názory iných ľudí, o mužnosti, ktorá nie je závislá od toho čo človek dosiahne, a ako sa z človeka, ktorý bral kresťanstvo len ako tradíciu, stal človek, ktorý má hlboký vzťah s Bohom.
21:21
  
06.05.2021

18 - Bezmocnosť Božích prikázaní

V dnešnej epizóde si povieme, ako je to s tými prikázaniami a ich vzťahu k nám. Niektorí majú zo slovného spojenia “Božie prikázania” pachuť na jazyku a spojí sa im to v mysli s obmedzením slobody, s tým, že ich niekto do niečoho núti. A niekto toto slovné spojenie rád počuje, pretože si myslí, že j...
11:42
  
23.04.2021

17 - Krátke Q&A: je život po živote?

Reinkarnácia, večný život, nebo, alebo úplné nič a neexistencia. Dnes sme odpovedali na otázku, či existuje život po živote, a ak áno, tak aký je.
07:24
  
26.02.2021

15 - Krátke Q&A: schvaľuje Boh otroctvo?

V Biblii sa pár krát spomína otroctvo, preto je na mieste otázka, aký má Boh voči tomu postoj. V dnešnej krátkej odpovedi sa okrem iného dozviete čo znamenalo otroctvo vo vtedajšej kultúre, a či to bolo rovnaké otroctvo, aké poznáme z nedávnej histórie Ameriky.
07:02
  
19.02.2021

14 - Krátke Q&A: Prečo farári zneužívajú deti?

Toto je jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávame. Aj keď je to citlivá a kontroverzná téma, v našom podcaste sa chceme otvorene rozprávať aj o témach, o ktorých sa bežne nehovorí. Náš kamoš Joži pre vás nahral krátku odpoveď.
10:46
  
13.02.2021

13 - Valentínsky špeciál

Mnohými milovaný, mnohými nenávidený sviatok, a mnohými tiež aj ignorovaný. V akejkoľvek z týchto skupín si, tento krátky špeciál je aj pre teba. P.S. Špeciálne v tento sviatok sem dávame reminder, že je úplne v poriadku byť single. A dokonca v období singleness je možné byť naplnený a šťastný. #min...
11:41
  
27.01.2021

10 - Krátke Q&A: Čo bude s tými, ktorí nikdy nepočuli o Bohu?

Ako to je po smrti s ľuďmi, ktorí nemali šancu sa rozhodnúť? Čo novorodeniatka, ľudia žijúci v odľahlých miestach alebo s mentálnym postihnutím? Túto dôležitú otázku dostávame celkom často a v dnešnom podcaste sme vám nahrali krátku odpoveď.
05:14
  
12.01.2021

09 - Krátke Q&A: Ako môže milujúci Boh dopustiť zlé veci?

Otázka, ktorá je stále aktuálna, ale v súčasnosti možno ešte o trochu viac. Ak existuje Boh, je vôbec milujúci, keď sa vo svete deje toľko zlých vecí? Je to téma na dlhú diskusiu, ale náš kamoš Joži zhrnul pár myšlienok do krátkej odpovede. 
12:41
  
19.12.2020

08 - Vianočný špeciál - Skrytý význam Vianoc

Dnešný krátky špeciál je o vianočných symboloch, o ktorých si možno netušil/a, a pozrieme sa aj na pár najznámejších vianočných textov. Let's get that Christmas vibe!
30:52
  
14.12.2020

06 - Pokrytectvo u kresťanov

Je to niečo, čo nám vadí a vytáča nás. Každý z nás poznáme nejakých ľudí, ktorí “vodu kážu, víno pijú”. Dnes sme s našim kamošom Danym diskutovali o tom, čo je pokrytectvo, čím je spôsobené, prečo je tak rozšírené, a či sa človek môže zmeniť.
38:38
  
14.12.2020

05 - O čo vlastne išlo Ježišovi?

Ak ste boli niekedy zmätení z toho, čo vlastne Ježiš učil, alebo ste sa len tak pre zaujívavosť zamýšľali nad tým, čo vlastne chcel - we’ve got you. V dnešnom podcaste nájdeš krátke zhrnutie hlavnej správy Biblie.
06:43
  
14.12.2020

07 - Krátke Q&A: Kto sa dostane do neba?

Štartujeme sériu najčastejších otázok a krátkych odpovedí na ne. Dnes sa pozrieme na to, čo Biblia hovorí o posmrtnom živote. A áno, existuje na to jednoznačná odpoveď. :)
33:03
  
06.11.2020

04 - Ježiš: klamár, blázon, učiteľ morálky alebo Boh?

V dnešnom diele sme spolu s doktorom psychológie Jurajom a študentom psychológie Dominikom diskutovali o osobe Ježiša Krista. Na základe historických dokumentov o jeho živote vieme, že sa vyhlasoval za Boha. Spadá takýto výrok z pohľadu psychológie do kategórie klamstva, bláznovstva, polopravdy, ale...
18:30
  
07.08.2020

03 - Real talk: prečo som zmenila názor na Boha

Do dnešnej časti podcastu prijala pozvanie naša kamoška Deana Atanasová. Rozprávali sme sa o tom, kedy a prečo sa jej zásadne zmenil pohľad na Boha, čo sa v jej živote odvtedy zmenilo a ktoré rozhodnutie v jej živote považuje za najlepšie. https://www.instagram.com/takakoteda_podcast https://www.ins...
28:20
  
13.06.2020

02 - História a Ježiš - dôveryhodnosť evanjelií

Veľa z nás si niekedy položilo otázku, ako môžeme vedieť či Ježiš existoval a či máme spoľahlivé informácie o jeho živote a učení. Dnes sme opäť pokecali s Mgr Zdenkom Blažkom, tentoraz o evanjeliách - historických záznamoch o Ježišovom živote. V dnešnej epizóde sa dozvieš čo na túto tému hovoria hi...
32:24
  
29.05.2020

01 - Dôveryhodnosť Biblie

Bola Biblia niekoľkokrát prepísaná? Schováva Vatikán tajné časti z Biblie? Vyhodila cirkev z Biblie určité časti, ktoré jej nevyhovovali? Ako sa dá objektívne vyhodnotiť historická dôveryhodnosť akéhokoľvek dokumentu? O týchto a ďalších otázkach sme pokecali s Mgr Zdenkom Blažkom a bola to celkom ná...
24:01
  
22.05.2020

Intro - Kto sme a čo chceme

Malé intro, kde sa dozviete kto sme, čomu veríme a prečo chceme robiť podcast. Tiež aj to, prečo je dobré byť skeptický a skúmať, čomu veríme, a prečo tomu veríme.  A okrem iného aj to, že u Gabi doma to vyzerá ako v kaviarni. Enjoy!
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.