Zdravíčko 21 – Slnečný vitamín D – čo to je a prečo ho potrebujeme?
42:07
Podcast: Zdravíčko

Zdravíčko 21 – Slnečný vitamín D – čo to je a prečo ho potrebujeme?

06.10.2020
Dni sa skracujú a s miznúcim slnkom sa mení aj naše vnútorné telesné fungovanie. Cítime sa unavenejšie a možno aj smutnejšie. Slnečné žiarenie je pri správnom prístupe továrňou pre naše zdravie. Znižuje stres, odstraňuje únavu a posilňuje imunitný systém a má pozitívny vplyv na srdce a kardivaskulárny systém.V 21. časti Zdravíčka sa porozprávame o slnečnom vitamíne D s doc. Milanom Sedliakom, PhD. Dozvieme sa, ako sa vitamín D vytvára, že dokáže chrániť pred respiračnými ochoreniami a že väčšina populácie ho má od októbra nedostatok.

Podcast Zdravíčko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.