Radomil Vašík - Silový trojboj a budovanie sily
01:28:41

Radomil Vašík - Silový trojboj a budovanie sily

08.01.2020

V dnešnej epizóde Jakub vyspovedá špeciálneho hosťa - Radomila Vašíka. Radek je tréner Českej reprezentácie v silovom trojboji, tréner a aktívny powerlifter. Chalani preberú základy silového trojboja a špecifiká tréningu pre zvýšenie sily. Od toho, ako progresovať z týždňa na týždeň, cez deloady až po to, akú úlohu zohráva hypertrofie v progrese silového športovca.

Nezabudneme ani na to, ako nám naše priateľky občas robia vrásky na čele - obzvlášť, ak máme na starosti ich pokusy na súťaži. Vypočujte si epizódu s človekom, ktorý vie, o čom rozpráva a má to nie len naučené, ale aj odžité a odmakané.

 

TIMESTAMPS:

01:40 - Kto je Radomil Vašík? 03:32 - Úloha reprezentačného trénera 07:18 - Ťažké situácie v úlohe trénera (a partnera) 14:36 - Ako a prečo žačať so silovým trojbojom? 22:49 - Iron Warriors 27:20 - Ako trénovať pre rozvoj maximálnej sily? 30:25 - Rozdiel v tréningu nováčika a pokročilého 36:15 - Ako určiť pokročilosť silového trojbojára? 39:50 - Ako kvantifikovať tréningový objem a kedy ho upraviť 47:55 - Deload - kedy, ako, prečo? 54:50 - Ako progresovať z týždňa na týždeň 01:04:40 - Dôležitosť hypertrofie pre silového športovca 01:12:19 - Doplnkové cviky a variácia 01:18:10 - Rozdiely medzi mužmi a ženami pri budovaní sily

----more----

Varovanie: Epizóda obsahuje afektovaný prejav, náhodné anglické slová a plytký humor. Jej obsah slúži čisto pre informačné účely a nenahrádza lekárske rady a rady zdravotníka.

Akékoľvek otázky či pripomienky smerujte na:

viacnezfitnesspodcast@gmail.com

Instagram:

@coachshimon

@jakub_bucko

 

Podcast VIAC NEŽ FITNESS je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.