Vedátorský podcast 12 – Ľudstvo vs. epidémie

18.02.2020

DOPLNENIE: Podcast bol nahrávaný počas prvej vlny pandémie a odvtedy sa o koronavíruse dozvedeli oveľa viac. Napríklad, že sa primárne šíri kvapôčkami a že rúška síce neposkytujú dokonalú, ale aj tak efektívnu ochranu.

Aký je rozdiel medzi vírom a baktériou, a odkiaľ ma koronavírus svoje meno? Ako proti epidémiám bojovali matematici, a ktoré epidémie potrápili ľudstvo najviac. Čo v boji proti nim robia vedci a čo môžete spraviť aj vy? O tom všetkom diskutujú Jozef a Samuel.

     

Podcast Vedátorský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK