Černová: The massacre that Slovaks take no notice of

23.10.2019
Anna and Peter will travel back in time, to the year of 1907, this week. Back then, people in the settlement of Černová, nowadays a borough of Ružomberok, demanded their native, Andrej Hlinka, consecrate their new church. Little did they know bloodshed would occur instead. Listen to the latest episode about the Černová Tragedy to find out more. Photo: TASR Sources: Historická Revue (history magazine), Tragédia v Černovej a slovenská spoločnosť - The Černová Tragedy and Slovak Society (book by R. Holec, 1997), Černová 1907 (book by R. Letz, 2017)

Podcast Spectacular Slovakia je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK