It's time to learn what Scandinavia and Slovakia have in common

19.06.2019
As the reformation movement expanded across Europe in the 16th and 17th centuries, the Catholic Habsburg empire, which included Slovakia, began to oppress Protestants. Although reluctantly, Emperor Leopold I eventually allowed them to build their churches under strict conditions scribbled in Article 25 and 26. There are nearly 40 wooden churches in Slovakia today, but only four are truly articular and Lutheran. Sunday church service, weddings and baptisms are still held in them. Listen to Peter and Anna's stories from their visits to the churches, which Protestant Scandinavians are believed to have helped build.

Podcast Spectacular Slovakia je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK