Ep. 71: Prečo najčastejšie dochádza ku kyberšikane? So psychologičkou
Témy hraníc nahoty v online priestore sme sa dotkli už na stredných školách, a preto sme sa rozhodli povenovať aj kyberšikane, ktorá je s ňou spätá. Spoločne s psychologičkou Michaelou Prochotskou z platformy @ksebe.sk sme sa porozprávali o tom, prečo vôbec dochádza ku kyberšikane. Aké môže mať formy? Ako sa voči nej brániť? Na koho sa obrátiť, keď sa cítime byť obeťou? V rozhovore sme sa dotkli aj toho, prečo sa samotné obete boja povedať, že ich niekto šikanuje. Ale venovali sme sa aj popularite sextingu a odosielaniu nudes medzi mladými ľuďmi. A čo hovoria štatistiky o kyberšikane, ale aj o zdieľaní polonahých fotiek nám tentokrát povedali aj ľudia v uliciach.
Táto epizóda vznikla spolupráci s webom beznastrah.online od Orangeu, kde nájdete bezplatnú a anonymnú poradňu pre všetkých, ktorí majú obavy z dopadu moderných informačných technológií.
Ak sa ti táto epizóda páčila, podporiť nás môžeš na Patreone.
Followujte nás na IG:@sexualnavychova
Alebo na osobných profiloch:
Vala@fralaa
Miška@michellegraphy
Sound:
FB: https://www.facebook.com/jarko.pesek
IG https://www.instagram.com/yahrmill/
Artwork by @mashisko
Podcast Sexuálna výchova je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.