S nepočujúcimi sa komunikuje lepšie, tvrdí Barbara, ktorá tlmočí hudbu aj Matovičove tlačovky

11.04.2020

V najnovšom rozhovore sa Denisa spojila s Barbarou Randuškovou, ktorú máš momentálne možnosť vidieť takmer každý deň na televíznych obrazovkách. V ochrannom štíte tlmočí do posunkového jazyka tlačové konferencie z Úradu vlády a ako sama hovorí, nie je vždy jednoduché zrozumiteľne pretlmočiť niektorých politikov. Okrem toho vie posunkami vyjadriť aj piesne a trúfla by si možno aj na rapera. Barbara sa okrem tlmočenia venuje aj psychológii a je jedinou psychologičkou na Slovensku, ktorá pracuje s nepočujúcimi v posunkovom jazyku.

Podcast REFRESHER Rozhovory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK