OBLEČENIE /27
14:06

OBLEČENIE /27

21.04.2021

Človek bol po prvom hriechu vyzlečený z Božej slávy a objavil svoju nahotu. A tak od Adama a Evy, človek kráča od figových listov, cez kožený odev k odevu, ktorý mu opäť daroval Boh - obliecť sa v Krista. "Lebo všetci, čo ste pokrstení v Kristovi, Krista ste si obliekli." (Gal 3, 27). Aj oblečením sme povolaní navonok zjavoval nový život. Náš odev nie je len niečím povrchným, tým čo nosíme na povrchu kože, ale vyjadruje naše vnútro - zjavuje našu identitu - hovorí o tom, kto som... Nahota a obliekaniesú vo vzťahu podľa ruského filozofa a teológa Vladimíra Solovjeva v akom sú uhlík a diamant. Obe majú z pohľadu molekulovej štruktúry rovnaký vzhľad, ale líšia sa tým, že uhlík svetlo pohlacuje - nič sa od neho nedokáže odraziť do prostredia. Naopak diamant prepustí svetlo a odrazí ho - vyžaruje ho ďalej do prostredia... A teda každý náš odevodráža buď mentalitu figových listov, alebo koženého odevu, alebo odevu Božej slávy. Náš odev môže komunikovať naše kráčanie k Božej sláve i našu príslušnosť ku Kristovi.

Podcast Povzbudenia mladým > DUCHOVNÝ ŽIVOT A ... je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.