#37_ZBO: Čo mi chutí, to mi (ne)robí dobre!
11:16

#37_ZBO: Čo mi chutí, to mi (ne)robí dobre!

03.05.2021

Platí všeobecné odporúčanie a známe heslo „všetko s mierou“ aj v stravovaní?

Názor odborníka na zdravý životný štýl je jasný. Hoci „mať mieru“ považuje Peter Minárik za dobrú vec, v súvislosti s jedením vraj treba urobiť viac. Ak sa chceme stravovať zdravo, nestačí si povedať, že sa vo výbere potravín a nápojov budeme obmedzovať. Osvojiť si zásadu, nezjem všetko, na čo mám chuť, je síce na mieste, ako oveľa účinnejšia sa však javí harmónia v stravovaní. Jej opakom je exces v jedení. Vzniká vo chvíli, keď sa (ľudovo povedané) v jedle „opustíme“ a doprajeme si ho viac, ako je zdravé.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/kraj/message

Podcast Potraviny KRAJ je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Jedlo
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.