43. Traumatické zážitky z detstva ovplyvňujú naše zdravie aj vzťahy. Ako s nimi pracovať?
Trauma z detstva môže doslova pretvoriť naše telo a mozog a podpísať sa na našom zdraví aj vzťahoch v dospelosti. Môže nám znemožniť prežívanie pôžitkov, spôsobiť väčšiu reaktivitu a stres na udalosti, ktorým čelíme, znížiť sebakontrolu a ukazuje sa, že má vplyv aj na priberanie.
V najnovšej epizóde podcastu Nevyhorení hovoríme so psychiatričkou Natáliou Kaščákovou, ktorá dlhodobo skúma psychickú traumu získanú v detstve. V rozhovore sa dozviete napríklad aj to:
- ako nás formujú udalosti z detstva,
- ako vyzerajú nebadané prejavy traumy,
- prečo sú chlapci zraniteľnejší pri emocionálnom zanedbávaní,
- aké sú najčastejšie obranné mechanizmy a ako s nimi pracovať,
- čo nám môže pomôcť vysporiadať sa s traumou?
---
Moje meno je Zuzana Matuščáková a druhú sériu podcastu Nevyhorení vám prináša Forbes Slovensko čistá energia od SPP.
Môžete nás sledovať na Facebooku a Instagrame, kde sme ako @nevyhoreni, mne osobne píšte na IG @zuzana.matuscakova: https://bit.ly/3I0ADu5 alebo na email zuzana.matuscakova@forbes.sk
Podcast Nevyhorení je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.