63. Od skúmania ISIS a siekt k medziľudskej dôvere. Výskumník Kosnáč o tom, prečo si neveríme, o ideológii a moderných kmeňoch
„Na začiatku stačí prejaviť záujem a počúvať. Dôvera sa nebuduje intelektom, nejde o to, kto vyhrá hádku, alebo koho štatistika je presnejšia, ale buduje sa vzťahom,“ hovorí Pavol Kosnáč, riaditeľ DEKK Inštiútu, ktorý sa venuje výskumu (ne)dôvery a jej vplyvu na náš každodenný život.
Kosnáč študoval na Oxforde, žil v Iraku či Indii, spolupracoval na vedení humanitárnej pomoci v Sýrii, Iraku či na Ukrajine. Ako religionista skúmal nové náboženské a politické skupiny či kulty v rozličných kútoch sveta. Trávil čas a viedol rozhovory s členmi spoločenstva Svedkovia Jehovovi, so scientológmi, s neonacistami či dokonca s členmi organizácie ISIS.
V podcaste Nevyhorení sa spolu venujeme otázkam medziľudskej (ne)dôvery, zmenám, ktoré prebiehajú na pozadí spoločenstiev, ich rozpadu na moderné kmene a čo s tým môžeme robiť. ---
Moje meno je Zuzana Šifra Matuščáková a 3. sériu podcastu Nevyhorení vám prináša Forbes Slovensko v spolupráci s partnertmi.
Generálnym partnerom je SPP.
Hlavným partnerom RAJ Zdravia.
Podcast Nevyhorení je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.