Vinyasa Krama

28.06.2020

Vinyasa Krama je špeciálny koncept učenia jógy, pochádzajúci od zakladateľa modernej jógy, Sri Krishnamacharyu. Mal obrovský vplyv na dnešnú podobu jógy prostredníctvom svojho učenia, ale aj prostredníctvom svojich svetoznámych žiakov, ktorí neskôr založili najznámejšie jógové štýly na svete. Ivona Ševčíková začínala s Ashtanga jógou, no neskôr ju začala kombinovať s ďalšími 'Vinyasa Krama' sekvenciami - mesačnou a leviou, ktoré boli pôvodne navrhnuté ako doplnok 1. a 2. série Ashtanga jógy. Dnes sú už samostatným celkom a tvoria vstupnú bránu do sveta jógových cvičení, ktoré sú presne napasované na individuálne potreby každého človeka. Ivon (@ivon_she) má ako jediná na Slovensku autorizáciu učiť tieto dve sekvencie spolu s pránajámou od ich autora Matthewa Sweeneyho. 

Podcast Nádych - výdych. Joga podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK