Jóga mimo podložky
57:40

Jóga mimo podložky

29.03.2021

Rozprávanie o tradičnej výuke jógy, ktorá sa rannou praxou ásán iba začína – študenti totiž bývajú v jednom dome so svojím učiteľom a spolu s jeho rodinou sa zúčastňujú celého chodu domácnosti, nachádzajúcej sa v indickej dedine Pandeshwar.  Monika Majvitorová a Martin Jurčišin rozprávajú o kolobehu každodenných vyučovacích hodín a povinností v dome i okolo neho. Praktizovať jógu sa tak učia nielen na podložke, ale aj pri najrôznejších situáciách počas dňa. Na základe tejto skúsenosti začali intenzívnejšie vnímať, akú energiu prijímajú a odovzdávajú cez svoje aktivity a založili si značku jógových koberčekov, ktorými demonštrujú etické princípy k ich používateľom, ale aj k ich výrobcom. Moniku a Martina nájdete na www.leelayogarugs.com.

Podcast Nádych - výdych. Joga podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie, Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.