
Menej výhod za spoluprácu? Vláda mení pravidlá pre kajúcnikov
Vláda schválila ďalšiu zmenu pravidiel pre kajúcnikov. O ich benefitoch má po novom rozhodovať súd, nie prokurátor, a samotná výpoveď už nebude stačiť bez ďalších dôkazov. Je takáto zmena v prospech verejnosti? Čo ak kajúcnik už nemá peniaze z trestnej činnosti - bude sa prihliadať na jeho výpoveď aj vtedy? Budú spolupracujúci obvinení dostatočne motivovaní vypovedať o trestnej činnosti iných, ak nebudú mať istotu ochrany a benefitov?
Na tieto ale aj iné otázky sme sa spýtali Kataríny Batkovej – výkonnej riaditeľky Via Iuris a advokáta Igora Ribára. Epizódu pripravil Ivo Funtek.
Podcast Dopodrobna je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.