Sčítanie ľudu ukázalo úbytok veriacich. V čo veríme?
19:13
Podcast: Dopodrobna

Sčítanie ľudu ukázalo úbytok veriacich. V čo veríme?

28.01.2022
Štatistický úrad zverejnil výsledky o stave náboženstva v krajine. Počet rímskych katolíkov sa zmenšil o viac než 300-tisíc, pribudli veriaci v niektorých menšinových cirkvách a o zhruba 10 percent stúpol počet ateistov. Čo to znamená v čase, keď naša spoločnosť prežíva krízu spoločenskej dôvery? Na podrobnosti sa pýtame teológa Miroslava Kocúra, stand-up komika Gaba Žifčáka, hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Martina Kramaru a sociologičky Mariany Mrva zo SAV.

Podcast Dopodrobna je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.