Podcast: Bez Receptu

III. diel :: Čo je to probiotikum ?

08.06.2020

Keď sa povie probiotikum, väčšina z nás si predstaví laktobacila alebo bifidobaktériu. Môžeme však nazývať všetky laktobacily probiotikom? Nachádzajú sa v lekárňach len probiotiká, alebo aj šmejdy, ktoré sa tak iba tvária? Aký je rozdiel medzi psom a laktobacilom a čo majú spoločné?

Aby sa mikrób mohol nazvať probiotikom, musí spĺňať určité kritériá, ktoré dozviete v tejto epizóde. Vysvetlíme si, prečo je dôležité hľadieť nielen na názov prípravku, ale najmä na kmeň, ktorý prípravok obsahuje.


Pre nadšencov:

https://isappscience.org/for-consumers/infographics/


Podcast Bez receptu nájdete naprieč platformami:

WEB: www.bezreceptupodcast.sk

INSTAGRAM: www.instagram.com/bezreceptupodcast

FACEBOOK: www.facebook.com/bezreceptu

YOUTUBE: www.youtube.com

Podcast Bez Receptu je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK