ZRACAST #13: Divadlo Actor
35:56
Podcast: ZRACAST

ZRACAST #13: Divadlo Actor

17.12.2020

Košické divadlo Actor je v mnohom výnimočné. Dýcha dvomi polovicami pľúc, ochotníckou aj profesionálnou, nemáva divadelné prázdniny, vstupné na jeho predstavenia je dobrovoľné atď. Jeho šéfom je Ferko Balog, niekdajší sólista slávneho detského speváckeho zboru Sloníčatá pôsobiaceho v detskom domove v Šarišských Michaľanoch. Ferko sa z detského domova cez hotelovú školu, štátne konzervatórium a VŠMU dostal až na dosky Košického štátneho divadla. Tu účinkuje už jedenásť rokov. Z túžby realizovať viac vlastných projektov spolu s priateľmi založil divadlo Actor, ktoré vám predstavíme v dnešnom podcaste. Hovoriť budeme napríklad o monodráme Róm z perinky, ktorá dokáže divákov rozosmiať i rozplakať, povieme si, či už divadelníci zohnali kufre a demižóny do chystanej hry Stroskotanci a pozveme vás aj na Čechovovu svadbu, kde sa stoly prehýbajú pod ťarchou jedál a nápojov.

Moderuje: Michal Herceg
Hudba: Peter Zbranek a Matúš Uhliarik
Vizuál: Miriam Horňáková

Projekt Zracast finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Podcast ZRACAST je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.