Podcast: Zoom

Klamali o poslancoch v Bruseli (Štvrtok, 18. 10.)

18.10.2018
Poslanci pôsobiaci v Bruseli si môžu počas zasadnutí zdriemnuť, napísať list rodine alebo sa na rokovaniach vôbec nemusia zúčastniť. Vďaka tejto práci si mesačne prilepšia až o 12-tisíc eur, pričom na výplaty sa im skladá aj Slovensko. Fotografie takýchto údajne znudených europoslancov zverejnila 22. septembra facebooková stránka Ruské spravodajstvo. Zábery, ktoré podľa opisu pochádzajú z Bruselu, prezvali v priebehu nasledujúcich dní tisícky ľudí. Autor nimi chcel medzi ľuďmi vzbudiť negatívne emócie voči Európskej únii, na čo poukázal aj portál antipropaganda.sk. Koláž je však v skutočnosti zmesou sfalšovanýcha neoveriteľných fotografií. Niektoré z nich už v minulosti kolovali na stránkach ako Pinterest alebo Reddit, kde tiež poukazovali na „flákanie sa“ poslancov. -- Ďalšie hoaxy Migranti vo Švédsku strhli sochu Krista.Akurát že to nie je pravda a dezinformátori opäť zrecyklovali staré fotografie, ktoré nafotila spravodajská agentúra Reuters a v skutočnosti pochádzajú z Čile. Video, na ktorom leje údajná „feministka“ mužomdo rozkroku bielu tekutinu a ktoré sa tak šírili sociálnymi sieťami, je pravdepodobne manipuláciou, ktorú vytvorila priamo proruská propaganda. Podľa Manipulatori.cz dokonca niektorí účastníci videa priznali, že zaň dostali zaplatené. Vraj istá britská univerzita zakázala svojim študentom tlieskať. Nuž, nezakázala. Manchesterská univerzita len povedala, že na stretnutiach zástupcov študentov môžu používať namiesto potlesku aj vyjadrenie zo znakového jazyka pre nepočujúcich. Kto chce tlieskať, tlieskať naďalej môže.

Podcast Zoom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK