Podcast: Zoom

Tomio Okamura klamal o chorobe, ktorá neexistuje (Štvrtok, 25. 10.)

25.10.2018
Predseda českého hnutia SPD Tomio Okamura zverejnil 4. októbra na facebooku video, v ktorom ľudí varuje pred vážnymi chorobami šíriacimi sa po Európe. Pôvodcami týchto ochorení sú podľa neho ilegálni migranti, ktorí do Európy priniesli západonílsku horúčku a opičí mor. Okamurovo video však má zásadný faktický problém. Západonílska horúčka sa neprenáša z človeka na človeka a opičí mor neexistuje. Západonílsku horúčku prenášajú len zvieratá, predovšetkým komáre. Prenos takéhoto vírusu z človeka na človeka je možný len teoreticky. -- Ďalšie hoaxy Maďarsko sa vraj vyhrážalo Ukrajine, že ak k hraniciam pošle svoju armádu, má sa nachystať na vojská NATO, ktorej je Maďarsko členom. Je to ale hoax, o ktorom píšu iba ruské médiá. Nič také predstavitelia nášho južného suseda nepovedali. Bývalý viceprezident Spojených štátov Joe Bidenvraj povedal, že Vladimír Putin chce zničiť nový svetový poriadok. Nuž, nepovedal. Povedal, že Rusko hľadá spôsoby, ako rozložiť NATO a Európsku úniu, aby destabilizovalo a oslabilo jednotný, demokratický západ. Najmladší syn Donalda Trumpa, Barron Trump je génius a stal sa šachovým veľmajstrom. Ani táto správa ale nie je pravdivá. Tvrdenie sa prvý raz objavilo minulý rok na istom satirickom webe a je úplne vymyslené.

Podcast Zoom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK