Podcast: Zoom

Čo sa stane, keď sa rozhodnete zrušiť internet (Utorok, 2. 10.)

02.10.2018
Telefón máte takmer neustále pri sebe. Beriete si ho na záchod, šúchate po jeho obrazovke pri ceste do práce, niektorí doň dokonca pozerajú aj keď kráčajú po ulici. Stále však existujú ľudia, ktorí sa svoj spoločenský život rozhodli žiť iba v offline svete. Nepoužívajú smartfóny, nemajú účty na instagrame, facebooku, whastappe, snapchate či twitter. Niektorí dokonca odmietajú používať aj email. V novej štúdii vo vedeckom časopise Sociological Research Onlinesa autori rozhodli preskúmať životy 50 takýchto ľudí. Dospeli k trom hlavným zisteniam, ktoré sa "online ľudia" môžu naučiť od odpojených. Napriek tomu, že telefóny a sociálne siete zvyšujú stres, riziko vzniku depresie, a svojou modro žiariacou obrazovkou narúšajú spánok, telefónu sa zrejme len málokto dobrovoľne vzdá. -- Ďalšie správy z medicíny Čistiace prostriedky spojili nový výskum s detskou obezitou. Dôvodom je, že pri ich používaní sa deťom zmenila črevná mikroflóra. Problémom výskumu však zatiaľ je, že vedci nevylúčili dostatočne iné faktory. Rakovinové bunky sa naučili unikať pred imunoterapiou. Vedci chceli zistiť, prečo u niektorých pacientov nezabrala a rakovina sa vrátila. Ukázalo sa, že tumor dokázal skryť gén, na ktorý cielili imunitné bunky. Pre bábätká je najlepšie mlieko priamo z prsníka. Nový výskum naznačuje, že takéto mlieko odležané vo fľaške nemá taký dobrý vplyv na hmotnosť detí. No aj takéto mlieko je lepšie ako náhrady mlieka.

Podcast Zoom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK