Podcast: Zoom

Tabletka proti fajčeniu by mohla fungovať (Utorok, 30. 10.)

30.10.2018
Vedcom sa podarilo úspešne otestovať enzým, ktorý by mohol pomôcť ľuďom zbaviť sa závislosti na nikotíne. Počas pokusov na potkanoch zastavil abstinenčné príznaky. Pokusy prebiehali na Scrippsovej výskumnom inštitúte v Kalifornii. Na základe výskumu, ktorý uverejnil časopis Science Advances, by v budúcnosti mohla vzniknúť odvykacia tabletka pre ľudí. Vedci najskôr naučili potkany, ako si môžu samy podávať nikotín. Stačilo, aby zviera stlačilo gombík, a návyková zložka tabaku mu putovala priamo do žíl. -- Ďalšie správy z medicíny Ľudia s vysokým krvným tlakom by mali myslieť na svoje zuby.Nový výskum naznačuje koreláciu, že ak beriete lieky na vysoký krvný tlak, lepšie budú fungovať, ak máte v poriadku chrup. Kontroverzný výskum na 18 pároch žien dvojičiektvrdí, že ženy, ktorých ukazováky a prstenníky majú rôznu dĺžku, majú väčšiu pravdepodobnosť byť lezbami. Príčinou môže byť dávka testosterónu pri vývoji v maternici. Pacienti s kolorektálnym karcinómom, ktorí dodržiavajú zdravú diétu,majú nižšie riziko smrti. Nová štúdia opisuje, že pacienti, ktorí po diagnóze ochorenia zlepšili aj svoje stravovanie, mali lepšie šance na prežitie.

Podcast Zoom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK