Cestovateľ Hromjak: Domáci majú pred touto rastlinou rešpekt. Niekoľko turistov už zabila
42:20
Podcast: ZmUPované

Cestovateľ Hromjak: Domáci majú pred touto rastlinou rešpekt. Niekoľko turistov už zabila

27.04.2021

Hosťom podcastu je cestovateľ a fotograf Tomáš Hromjak. Keď začala pandémia, už pol roka bol na svojej ceste okolo sveta. Keď sa uzavreli hranice, akurát sa nachádzal na ostrove Tonka v Polynézii. Letenky mal zabookované ešte pred cestou a veľa leteniek vymenil za body za nalietané míle. Kvôli situácií ostal v Polynézii tam strávil 8 mesiacov. Aktuálne sa nachádza na pobreží v Peru. Tam cestoval cez USA, Mexiko či Ekvádor. Aká je v týchto juhoamerických krajinách situácia s koronou a ako pristupujú k vakcinácii? Antivaxeri tam takmer nie sú a ostatní o takýchto ľuďoch hovoria, že jednoducho nemajú čo robiť. Tomáš Hromjak ti porozpráva o svojej skúsenosti z Peru. Prezradil viac o Ayahuasce, teda o liane nazývanej tiež liana mŕtvych. Pred odvarom z tejto rastliny majú domáci rešpekt, pretože niekoľko turistov po požití zomrelo. Tomáš navštívil aj Medellín, kde žil najznámejší drogový barón Pablo Escobar. Domácim sa nepáči, že z toho kriminálnika sa stala turistická atrakcia. Veľa z nich si kvôli nemu vytrpelo svoje. Prečo v Peru rozdávali kyslíkové bomby na námestí a ako chutí steak z lamy? To všetko a oveľa viac ti prináša kultúrny a travel podcast ZmUPované.

Podcast ZmUPované je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Cestovanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.