Na Slovensku je slovo sex veľké tabu. Sexuálna výchova by sa mala kompletne zmeniť
53:44
Podcast: ZmUPované

Na Slovensku je slovo sex veľké tabu. Sexuálna výchova by sa mala kompletne zmeniť

11.05.2021

S hosťom Jakubom Šankom sme sa otvorene rozprávali o jeho skúsenostiach ako homosexuála na Slovensku a v Argentíne. Práve v tejto juhoamerickej krajine žije spoločne so svojim manželom. Rozdiely vo vnímaní partnerstiev ľudí s rovnakou orientáciou sú to podľa Jakuba značné. V Argentíne je manželstvo zväzok partnerov a nie je definované výhradne na muža a ženu. To sa podľa Jakuba učia už aj deti v škôlke. Podobne pristupujú aj k slobodným matkám a nie je vôbec neobvyklé, že v reklame alebo na billboarde nájdeš geja. Jakub si v Argentíne rozbehol biznis v gastro segmente a vedie vlastnú reštauráciu. Aké rozdiely vníma pri pohľade na homosexuálnu komunitu u nás a v zahraničí? Ako sa v Argentíne pristupuje k adopcii detí a ako by sme mali na Slovensku zmeniť sexuálnu výchovu? Na Slovensku je tabuizované už len samotné slovo sex. Čo všetko si Jakub zažil a oveľa viac sa dozvieš v podcaste o kultúre, cestovaní a tabu témach ZmUPované.

Podcast ZmUPované je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Cestovanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.