Poriadne brucho väčšie ako prsia. Ide o ideál ženskej krásy v tejto ostrovnej krajine
51:38
Podcast: ZmUPované

Poriadne brucho väčšie ako prsia. Ide o ideál ženskej krásy v tejto ostrovnej krajine

19.05.2021

Hosťom rozhovoru je cestovateľ Tomáš Hromjak. Rozhovor absolvoval z juhoamerického Peru. My sme sa ale v podcaste zmUPované rozprávali o jeho pobyte v malom ostrovnom štáte Tonga. Nachádza sa v Oceánii, na polceste medzi Novým Zélandom a Havajským súostrovím. Vycestoval tam na 2 týždne, ale presne v tom momente sa rozbehla celosvetová pandémia koronavírusu, a tak Tomáš ostal na ostrove žiť 8 mesiacov.  Krajina je to poriadne zvláštna a slovné spojenie exotická kultúra ju dokonalo vystihuje. Pláže a Tichý oceán tvoria dokonalú kombináciu a mnohí z nás si takýto život predstavujú ako pobyt v raji.  Obyvatelia Tongy sa volajú Tonžania a kultúrne sú na kilometre vzdialení od toho, na čo sme zvyknutí v Európe. Ako príklad uvedieme pohľad na ženu a na jej vizáž. V Tonge je plný pupok a veľké brucho považované za ideál krásy a žena by ho mala mať väčšie ako prsia. Úzky pás ti je iba na hanbu. Podobne zvláštne praktiky prevažujú aj v gastre. Zatiaľ čo v Európe patria psy k najobľúbenejším domácim miláčikom, v tejto tichomorskej krajine ich ľudia bežne jedia. Kontroverzný jedálniček dopĺňajú ďalšími nezdravými jedlami. Aj preto sa Tonga stala druhým najobéznejším národom na svete. Domáci sami seba dokonca nazývajú veľrybami. Nám nepochopiteľný prístup tu majú aj pri výchove detí či nakladaní s odpadom. Plastové fľašky žiaľ v koši nekončia. Čo všetko tam Tomáš Hromjak zažil a ako sa mu v Tonžskom kráľovstve žilo dlhé mesiace? To všetko ti prináša podcast o kultúre a cestovaní ZmUPované.

Podcast ZmUPované je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Cestovanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.