Budeme dlhovekí alebo až nesmrteľní? (s Jurajom Bednárom)
46:42

Budeme dlhovekí alebo až nesmrteľní? (s Jurajom Bednárom)

17.02.2019
Čo ak môžeme žiť 200, 400 alebo 800 rokov? Aké vedecké technológie nám pomôžu žiť kvalitnejší a zdravší život? Ako sa zmenia naše postoje k životu či práci, vnímanie času, ľudí, rodiny či iných vecí pri zaručenej dlhovekosti? Ako sa musí zmeniť hodnotový systém dlhovekého človeka, pokiaľ nechce zničiť planétu (prírodu)? Zmení sa aj samotná výchova detí? A čo sa stane s nami, ak všetku produktívnu prácu nahradia stroje a budeme mať hojnosť v základných potrebách? Využijeme kolektívnu inteligenciu naakumulovanú ľudstvom na ďalšiu chamtivosť alebo nastolenie rovnováhy? O tom všetkom a mnohých ďalších zaujímavých myšlienkach sa zhováram s Jurajom Bednárom v inšpiratívnej Paralelnej Polis Bratislava.

Podcast Zlatoš Family Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.