Rozhovor Zlatá minca: Juraj Karpiš
58:25

Rozhovor Zlatá minca: Juraj Karpiš

15.03.2021

✅ Juraj Karpiš: Ekonomický analytik, spoluzakladateľ Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS). Autor knih Zlé peniaze a Ako na zlato.

■ Vo svojej najnovšej knihe Ako na zlato popisuješ, ako akcie rástli aj počas pandémie. Ako to bolo možné?
■ Nakoľko rast akcií priamo súvisí s tlačením nových peňazí?
■ Ovplyvňujú rovnaké mechanizmy aj infláciu?
■ Musí vždy nastať spotrebiteľská inflácia?
■ Zlato  skorigovalo o cca 20 % oproti maximám z nedávnej minulosti. Je aktuálna  hodnota cca na úrovni 1700usd/1oz zaujímavá pre dlhodobé držanie?
■ NBS na konci roka predpovedala, že "návrat na predkrízovú úroveň, nastane už v 2. polovici roka 2021". Súhlasíš?
■ ECB  označuje za ideálnu infláciu menej ako 2%, ale blízku 2%. Tvoj názor? Je  možná nulová inflácia? Negatívny efekt peňazí z ECB. Deflácia nemusí  byť problém.
■ Kedy už môžeme očakávať že nastane tá kríza?
■ Majú politici ekonomický precedens?
...

✅ Moderuje: Jiří Ščobák
✅ Webinár sa realizoval vo FB skupine Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch)

Podcast Zlatá minca - podcasty finančnej gramotnosti je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.