Webinár o poistení: René a dopravná nehoda 🚘
59:15

Webinár o poistení: René a dopravná nehoda 🚘

04.04.2021

Úvod do deja: René Mládenec je zodpovedný a úspečný 35 - ročný muž, má manželku 32 - ročnú lekárku Júliu a 2 deti v predškolskom veku, spolu tvoria šťastnú slovenskú rodinu. Jedného dňa zveria deti k starým rodičom na kurz rozmaznávania a vyberú sa na predĺžený víkend do Vysokých Tatier na svojom 2,5 - ročnom aute VW Passat. Sú pripútaní, majú airbagy a dobre poistené vozidlo, ktoré kúpili ako nové za 35 000 €. Okrem povinného zmluvného poistenie má vozidlo plné havarijné poistenie so spoluúčasťou 5%, min. 100 € z každej škody a pripoistenie GAP, ktoré kryje aj spoluúčasť v havarijnom poistení. Poistka obsahuje aj kvalitné asistenčné služby. V neprehľadnej zákrute vychádzajú z bočnej cesty na hlavnú, po ktorej sa spoza zorného uhla Reného rúti rýchlosťou 160 km/h Škoda Superb. Zrážke sa už nedá zabrániť. Vodič Superbu Kajetán Kaskadér nie je pripútaný a má vypnutý airbag, auto urobí niekoľko kotrmelcov a po 50 metroch skončí v poli. Kajetánovo telo vyletí z auta skrze čelné sklo. Neprežije. René a Júlia obídu relatívne dobre. Sila a kvalita bezpečnostných pásov a airbagov spôsobia len malé odreniny na tvári a veľké krvné podliatiny od pásov v oblasti brucha. Okoloidúci svedkovia volajú záchranku a políciu. Obidve autá sú na prvý pohľad úplne zničené. Takmer súčasne s políciou sa objaví odťahové vozidlo a chce vraky odpratať. Ide o "lovca nehôd". René a Júlia sú v šoku, záchranka ich berie na vyšetrenie do nemocnice, lekári kontrolujú, či nemajú nejaké vnútorné zranenia alebo krvácanie. Ešte predtým stihne René zavolať asistenčnú službu svojej havarijnej poisťovne a informuje ju o vzniknutej havárii. Policajti vo svojom uznesení prisúdia 100% - nú vinu za spôsobenie dopravnej nehody Renému, ktorý nedal prednosť v jazde vozidlu idúcemu po hlavnej ceste. Ani po znaleckom dokazovaní nezohľadnia vysoké prekročenie rýchlosti poškodeného Kajetána. René je teda plne zodpovedný a stíhaný ako škodca dopravnej nehody.  

3:51 Zažili ste s klientmi takýto prípad?
5:50 Čo všetko bude poisťovňa platiť?
7:50 Kto je "lovec nehôd" a čo s ním? Ako pomôžu asistenčné služby?
15:00 Treba si uvedomiť: PZP má veľmi široké krytie. Zásada: Ak oznámite škodu včas (do 15 dní) a máte poistenie, nič neplaťte! Všetky faktúry odovzdajte poisťovni! Poisťovňa platí priamo poškodenému.
26:24 Čo znamená mať "dobre poistené" vozidlo?
33:15 Ako poisťovňa vypočíta poistné plnenie?
42:11 Oplatí sa havarijne poistiť aj staršie auto?
46:53 Výluky z havarijného poistenia.
50:27 Aká je územná platnosť PZP, Kasko, Gap? Kancelária zelenej karty.
52:50 Cestovná poistná mapa: Správny postup od A do Z.  

✅ Hostia: Andrea Sýkorová, Peter Šimko, moderuje: JIří Ščobák
✅ Webinár sa realizoval vo FB skupine Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch)

Podcast Zlatá minca - podcasty finančnej gramotnosti je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.