Detailne (a konkrétne) o hypotékach so Slavomírom Molnárom
59:27

Detailne (a konkrétne) o hypotékach so Slavomírom Molnárom

09.05.2021

0:49
Čo sleduješ pri hypotékach, ktoré ponúkajú slovenské banky? Rating klienta - lokalita - akceptácia príjmu - účel - ako uvažujú banky?  
18:00
Začiatok úrokovej sadzby pri nákupe bytu, ktorý ešte nie je hotový.
20:20
Podmienky hypoték v jednotlivých bankách na Slovensku. Priority: Výška úrokovej sadzby - všetky náklady spojené s hypotékou - rýchlosť splácania - najlacnejšie 90% financovanie - najpravdepodobnejšie 90% financovanie - príjem zo zahraničí -  hypotéka na nešpecifikovanú nehnuteľnosť - ak kupujem pozemok - výstavba - ak klient potrebuje vyššie DTI -  pomoc rodičov - americká hypotéka - podnikatelia - banka, ktorá akceptuje čo najväčšie percento z tržieb - refinancovanie - priemerovanie príjmu z 3 mesiacov - budúca hodnota po rekonštrukcii - investičné nehnuteľnosti. Info z praxe.
33:45
Bonita klienta. Ako ju banky posuzujú, ako sa dá klientom ovplyvniť?
38:45
Kedy a ako reštartovať / refinancovať hypotéku? Aj veľká banka vie ponúknuť nečakane nízke úrokové sadzby. 100% financovanie je zakázané pri novej hypotéke, ale nie pri refinančnej hypotéke. Pri refinanci sa nedokladuje príjem.
45:10
Na čo si dať pri reštarte / refinancovaní pozor?
48:10
Funguje u nás "tlak" na veľké banky? Na koho cieli Prima banka?
51:08
Aký očakávaš budúci vývoj hypoték? Čo by si zmenil?

✅ Hosť: Slavomír Molnár. Moderuje: Jiří Ščobák.
✅ Webinár sa realizoval vo FB skupine Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch).
YouTube kanál Zlatej mince
✅ Zlatá minca na Instagrame
Twitter - poznámkový blok autora Zlatej mince

Podcast Zlatá minca - podcasty finančnej gramotnosti je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.