Necropolis, kultúra odchádzania (1.3.2021 20:00)
01:54:46

Necropolis, kultúra odchádzania (1.3.2021 20:00)

01.03.2021
Posledný rok sme ako spoločnosť intenzívne konfrontovaní so smrťou. Aká je u nás kultúra odchádzania a celý jej priemysel? Ako prežíva človek svoje posledné dni, aké služby a infraštruktúra k tomu slúžia? Ako vznikali, plánovali a menili sa cintoríny, a čo všetko sa z nich môžete o meste dozvedieť? O tom sme v programe Živé mesto_FM diskutovali s odborníčkou na paliatívnu medicínu Luciou Dzurillovou z Národného onkologického ústavu, architektkou Evou Kráľovou, ktorá sa venuje výskumu cintorínov a pohrebísk, a Monikou Suchánskou, ktorá sa dlhodobo snaží o to, aby aj pochovávanie bolo viac späté s prírodou.

Podcast Živé mesto_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.