Ako ovplyvňuje kvalitu života štvrť, v ktorej bývame? (7.12.2020 20:00)
01:40:17

Ako ovplyvňuje kvalitu života štvrť, v ktorej bývame? (7.12.2020 20:00)

07.12.2020
Najlepší urbanizmus sa prejavuje v kvalite každodenného života a v tom, ako ľahko vieme realizovať väčšinu svojich potrieb v susedstve, alebo ako to nazývame technicky, v meste krátkych vzdialeností. V tomto vydaní programu Živé mesto_FM sme sa venovali aspektom, ktoré definujú dobré susedstvo. Prebrali sme typy susedstiev, od tých najživších až po tie najvylúčenejšie, a to nielen chudobou a nedostatočnou architektúrou, ale práve naopak, prílišným bohatstvom. V štúdiu sme privítali sociologičku Kristínu Převrátil Alexyovú, architekta a developera Borisa Hrbáňa a dokumentaristku Evu Krížkovú.

Podcast Živé mesto_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.