Utópia našich miest (1.2.2021 20:00)
01:50:15

Utópia našich miest (1.2.2021 20:00)

01.02.2021
Vízie utopických miest sa objavujú v každej epoche, od Platónovej republiky až po Civitas Solis od Tommasa Campanellu, a podobné vízie sa objavili aj v 19. a 20. storočí v dizajnoch moderných radikálov, ktorí sa usilovali o zlepšenie spoločenskej situácie prostredníctvom premien mesta. O utópiách minulých a radikálnych myšlienkach súčasných, aj tých smerujúcich do budúcnosti, sme sa v programe Živé mesto_FM rozprávali so sociologičkou Lýdiou Grešákovou a architektom Michalom Janákom.

Podcast Živé mesto_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.