Ikonické ruiny a panelové sídliská v roku 2020 (28.9.2020 20:00)
01:48:44

Ikonické ruiny a panelové sídliská v roku 2020 (28.9.2020 20:00)

28.09.2020
V programe Živé mesto_FM sme sa tentokrát pozreli na ikonické ruiny a panelové sídliská v roku 2020. Zatiaľ čo sídliská a štvrte rezidenčného charakteru, ktoré boli plánované ako dočasné, si dnes nevieme predstaviť nahradiť niečím iným, celkom iný príbeh je to o ikonických stavbách poločenského a kultúrneho charakteru. Ako sa stavať k týmto budovám a štvrtiam v čase, kedy razantne narastajú životné náklady, ceny bývania a menia sa klimatické podmienky? Ako vie dnes koncept masového bývania a bývalých kultúrnych monumentov odpovedať novým environmentálnym, spoločenským a ekonomickým zmenám? O tom diskutovali historik architektúry Peter Szalay a architekti Vít Halada a Martin Šichman.

Podcast Živé mesto_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.