Čo stojí za vylučovaním ľudí na okraj spoločnosti v mestách, ghettách či utečeneckých táboroch? (10.5.2021 20:00)
01:43:59

Čo stojí za vylučovaním ľudí na okraj spoločnosti v mestách, ghettách či utečeneckých táboroch? (10.5.2021 20:00)

10.05.2021
Počas pandémie sa spoločenské nerovnosti dramaticky zväčšili a zanechali za sebou veľkú časť populácie, ktorá existuje na hranici chudoby, stratila majetok a neraz aj ľudský život a dôstojnosť. V tomto vydaní programu Živé mesto_FM sme vás previedli témou vylúčených ľudí v našej spoločnosti a dôvodmi, prečo toto vylúčenie vzniká a ako sa prejavuje v mestách, ghettách či utečeneckých táboroch. Diskutovali o nej sociológ Roman Džambazovič, architektka Katarína Smatanová a Hannah Kleine, ktorá pôsobila ako dobrovoľníčka v Dignity Centre Nicosia pre podporu utečencov na Cypre.

Podcast Živé mesto_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.