#15 Mária Virčíková, Chief Innovation Officer, Co-founder, MATSUKO
27:25

#15 Mária Virčíková, Chief Innovation Officer, Co-founder, MATSUKO

27.11.2019

Mária Virčíková, je spoluzakladateľka a Chief Innnovation Officer košickej firmy http://matsuko.com/ a osobnosť Forbes 30 pod 30. Spolu so svojim tímom vyvíja holografických robotov a prevratnú technológiu umožňujúcu 3D holografické prepojenie. Firmu založila a vedie s Matúšom Kirchmayerom, top vývojárom, so skúsenosťami z najväčšieho herného štúdia na svete UBISOFT. Mária vyštudovala kybernetiku a neskôr ukončila štúdium na Technickej univerzite v KE doktorátom z umelej inteligencie. Prednášala a stážovala na univerzitách na Slovensku, Japonsku, Rusku a Anglicku. Technológie, ktoré vyvíja sú o ľuďoch a pre ľudí: „Môj otec bol architekt a staval mosty. Jeho mosty prepájajú ľudí. Aj ja chcem prepájať ľudí. Všetky technológie, na ktorých som pracovala boli pre ľudí. Vďaka technológiám chcem odbúrať bariéry medzi ľuďmi, aby sa cítili tak, ako keby boli reálne spolu.“ 

Podcast Zeny v biznise je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.