Podcast Diva.sk: Ženy, partizánky... neuveriteľné príbehy hrdiniek SNP, na ktoré by Slovensko nemalo zabudnúť
28:25

Podcast Diva.sk: Ženy, partizánky... neuveriteľné príbehy hrdiniek SNP, na ktoré by Slovensko nemalo zabudnúť

09.11.2020
Keď Erika Mészárosová zistila, že v pomere mužov hrdinov nemáme zapísaných v dejinách takmer žiadne partizánky, rozhodla sa ísť po ich stopách a dnes sama vyhľadáva a navštevuje hrdinky, ktoré sa SNP zúčastnili. Dokumentuje neuveriteľné, ťažké a inšpiratívne príbehy žien: „Snažím sa vytvoriť niečo ako feministický pamätník, vzdať hold týmto ženám, aby sa na ne nezabudlo. Nemusí to byť len socha, môže to byť udalosť, predstavenie, niečo dočasné vo verejnom priestore," povedala nám Erika v ďalšej časti podcastu magazínu Diva.sk - Ženy ako my, počúvajte s nami.

Podcast Ženy ako my|Diva.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.