Hrozí cenzúra rastlinných mliek a vegánskych syrov?
28:57

Hrozí cenzúra rastlinných mliek a vegánskych syrov?

29.04.2021

Názov tohto podcastu je trochu na pomýlenie. Už roky výrobcovia rastlinných alternatív mliečnych výrobkov nemôžu používať slovné spojenie "ovsené mlieko" alebo "kokosový syr". Štáty Európskej únie však zvažujú zájsť ešte ďalej a oklieštiť možnosti označovania vegánskych výrobkov, ktoré ľudia čoraz viac preferujú pred tradičnými mliečnymi kvôli ochrane životného prostredia, vlastného zdravia alebo z etických dôvodov. Kupujú ľudia sójové nápoje omylom? Potrebujú spotrebitelia ochranu pred smotanovými ovsenými jogurtami a fotkami raňajkovej kaše na obaloch rastlinných nápojov? Je porovnávanie uhlíkovej stopy mlieka a rastlinných nápojov nefér? Tento diel Zeleného podcastu venujeme na prvý pohľad úzkej téme, ktorá však skvele odhaľuje rozdiel medzi páčivými rečami politikov o zelenej budúcnosti a ich reálnymi činmi. S predsedníčkou a zakladateľkou Slovenskej vegánskej spoločnosti, Kristínou Chaparro sa budeme rozprávať o hroziacej cenzúre rastlinných alternatív mliečnych výrobkov. 

Podcast Zelený piatoček je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.