Zdravý zo stravy

Zdravý zo stravy

Zdravý zo stravy je podcast, ktorý rozpráva o skutočnej a nedocenenej hodnote zdravej výživy a životného štýlu. Spoločné v ňom odhalíme spôsob ako sa chrániť pred chorobami a zvrátiť ich priebeh. Nahliadneme na váš tanier a pomocou prevratných vedeckých štúdií a výskumov vám ponúkneme iný pohľad na jeho obsah.

Podcast Zdravý zo stravy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (7 epizód)

08:16
  
14.01.2022

7. V krajine bielkovín

Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre rastlinnú stravu, sa ešte aj dnes pýtajú, „A kde vezmem bielkoviny?“, ako keby ich rastliny neobsahovali. Sú rastlinné potraviny dostatočným zdrojom bielkovín? Môžu nám živočíšne bielkoviny škodiť viac, ako sme si mysleli, alebo musia stále tvoriť podstatnú časť nášho je...
05:03
  
30.12.2021

6. Sladká predzvesť Vianoc - medovníky

Medovníky pečieme každý rok, ale o ich histórií vie málokto. Ako dávno siaha história medovníkov? Sú pravé medovníky s maslom alebo bez neho? Aký je rozdieľ medzi perníkom a medovníkom?
06:53
  
21.12.2021

5. Vianočná hostina v minulosti 2

Aj v tejto epizóde budeme pokračovať s témou vianočnej večere v minulosti. Dozviete sa napríklad, ktoré koláče nesmeli chýbať pri sviatočnom stole, či sa jedol šalát s majonézou a napokon, z koľkých chodov pozostávala celá hostina.
11:50
  
17.12.2021

4. Vianočná hostina v minulosti

V dnešnej epizóde si priblížime, z akých chodov pozostávala vianočná hostina v minulosti. Aj keď vtedy neexistovali chladničky, na uchovanie potravín alebo lekárne s výživovými doplnkami, naši predkovia vedeli ako si získať vitamíny. Ktoré potraviny boli pre nich tak cenné?
11:43
  
12.12.2021

3. Ako si vybrať zdravé pečivo?

Výber zdravého pečiva je komplikovanejšie než sa na prvý pohľad môže zdať. V dnešnej epizóde vám ukážem ako sa zorientovať v množstve pekárenských výrobkov, ktoré nám obchodné reťazce ponúkajú. Ponúknem vám zároveň tipy na konkrétne druhy pečiva, ktoré si kupujem pravidelne.
06:38
  
14.11.2021

2. Celozrnné obilniny

Dôležitý vplyv celozrnných obilnín pre človeka sa zistil už v 19. storočí. Ľudia umierali, pretože začali na miesto celozrnnej ryže konzumovať bielu. Dnes už vieme aké sú pre nás celozrnné výrobky dôležité. Poučili sme ale z chyby, ktorej sa dopustili naši predkovia?  Práve v dnešnej epizóde sa...
07:27
  
31.10.2021

1. Podceňovaná sila a benefity

Strava má na naše zdravie zrejme väčší vplyv ako ste si doposiaľ mysleli. V prvej epizóde sa v krátkosti pozrieme na jej podceňovanú silu a benefity, ktoré nám ponúka.
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.