On zachoval môj život – 15. marec
02:58

On zachoval môj život – 15. marec

15.03.2021
Satan má obrovskú armádu duchov a mnoho útočných zbraní. Útočí v každom čase a zo všetkých strán. Človek sa nikdy nemôže cítiť bezpečne — a najmenej vtedy, keď sa satan dlho skrýva. Vtedy zbiera sily na útok. Prejdem úspešne životom alebo skončím v ohnivom jazere s diablom a jeho anjelmi? Postupom rokov som sa spoznával. Mal som oči otvorené a dával si pozor na nové pasce. Keď sa pozerám späť na svoj život, som zhrozený. Ako často som bol len krok od duchovnej smrti? Napriek tomu som si vykračoval bezmyšlienkovite a bezstarostne. Je teda zvláštne, keď moje srdce kričí radosťou pri stretnutí s požehnaným slovom: „On duši našej život dal, nedal sklátiť sa našej nohe«? Tu je tajomstvo. Len vďaka Pánovi som zostal Božím dieťaťom. On zachoval môj život. Ja sám som sa oň málo staral. Neposkytol som mu dostatočnú výživu. Ale Hospodin sa oň postaral. Ako často sa moje nohy skoro pošmykli? Na zemi je tak mnoho klzkých ciest. Skôr ako sa nazdám, som na jednej z nich a začnem sa šmýkať. Ale Boh prekvapujúco koná. Znova a znova zasahuje. Nespadol som do priepasti, lebo On žije.
Keď premýšľam o Bohu, napĺňa ma radosť a vďaka. Len si predstav, On je ten istý včera, dnes — áno, naveky. Postará sa o moju dušu aj v budúcnosti. V dňoch, ktoré prídu, bude Hospodin kráčať po mojom boku, a keď bude hroziť, že sa pošmyknem, zasiahne. Satanova veľká moc ťa nesmie ochromiť. Poznáš Toho, ktorý je silnejší. Je ním Hospodin. Ukázal to svojím víťazstvom na Golgote. Na základe toho ti prichádza na pomoc.

Podcast Zamyslenia EVS je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.