Ukrytý v Božej milosti – 21. marec
03:09

Ukrytý v Božej milosti – 21. marec

21.03.2021
“V obrátení a upokojení bude vaša záchrana, v utíšení a dôvere bude vaša sila.” Izaiáš 30:15
Hriech vedie k nepokoju. Hriešnik je ako rozbúrené more v neustálom pohybe. Niečo sa musí neprestajne diať. Život sa stáva honbou za zážitkami a zábavou. V týchto veciach však nie je žiadna spása. Duša v nich nikdy nenájde odpočinok. Presýti sa tým a je čím ďalej prázdnejšia. Nedostatok ticha nie je problémom iba pre nekresťanov. Aj Božie dieťa má s utíšením problémy. Tlak okolia je obrovský. Nechcene môžeš byť pod vplyvom ostatných celý deň. Nikdy sa nestíšiš. Môže ťa znepokojovať aj vlastná myseľ. Stále ťa trápia myšlienky a starosti a na vrchole všetkého životné nároky. Nie je možné, aby si sa o všetko postaral. Preto sa prebúdzajú výčitky. Božie slovo nás napomína, aby sme sa odvrátili od všetkého, čo nás znepokojuje. Ježiš namiesto nás prežil všetky naše problémy a ťažkosti. Všetko to dokonale pozná. Zabezpečil pre nás útočište: pred Božou tvárou, v nádhernom odpočinku a pokoji evanjelia. Je obrovským bohatstvom, že sa môžeme odvrátiť od všetkého, čo nám robí starosti a piť z prameňa živej vody. Nemôžeš sa utíšiť pred Hospodinom, ak ťa napĺňa dôvera v Neho. Zjavuje sa tvojmu srdcu a ty Ho spoznávaš. Hľadíš do nepochopiteľnej hĺbky lásky. Uvedomuješ si, že vo všetkých ťažkostiach ťa Boh má vo svojich myšlienkach. Boh sa všetkého dotýka a mení to na požehnanie. Hospodin ti v prvom rade ukazuje milosť. Milosť pre všetky tvoje hriechy. Milosť pre všetko, čo si nedokázal zvládnuť. Milosť za všetko zanedbané. V tichu pred Božím trónom ti ukazuje, ako ťa vidí On. Bol si prikrytý Ježišovou milosťou — si ukrytý v nej.

Podcast Zamyslenia EVS je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.