Správny základ – 17. marec
03:22

Správny základ – 17. marec

17.03.2021
My nedostaneme odmenu za všetko, čo robíme ako kresťania pre Božie kráľovstvo. Naše dielo bude vyskúšane ohňom. Príde pred Boží súd. Odmenu dostaneme len za to, čo pred Božím súdom obstojí. Všetko ostatné zhorí. Ale aj keby všetko zhorelo, dotyčný bude spasený, pretože spása sa netýka našich zásluh, ale toho, čo pre nás urobil Pán Ježiš. To, čo obstojí pred súdom, nazýva Božie Slovo zlatom, striebrom, drahokamami. To je všetko ušľachtilý materiál. To, čo zhorí – drevo, seno, slama – to je materiál, ktorý neobstojí. Čo je horľavým materiálom v službe kresťana Bohu?
Nie je to náš hriech. O tom sa tu vôbec nerozpráva. Od hriechu sme spasení skrze Ježišovo dielo vykúpenia. Horľavým materiálom je všetko, o čom si myslíme, že môžeme my spraviť pre Boha. Nehorľavým a ušľachtilým materiálom – tým, čo obstojí pred Božím súdom – je všetko to, v čom sám Boh koná skrze nás. Preto pre každého, kto stavia na tom správnom základe, je dôležité, aby sa pozeral a dával pozor, ako buduje!
Ak si myslíš, že môžeš pre Boha niečo urobiť, pretože si kresťanom, tak sa veľmi mýliš! Vtedy používaš na stavbu drevo, seno a slamu. Ale keď ti je jasné, že hoci si kresťanom a máš mnoho darov, predsa nemôžeš nič urobiť bez Ježiša Krista, vtedy bude On sám konať Jeho skutky skrze teba. Vtedy prinášaš ovocie Bohu a vtedy dostávaš odmenu. (J 15:1–8) Svoje vlastné skutky odmeňuje Boh vo veriacich. (Augustín)

Podcast Zamyslenia EVS je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.