Rodinný kRok: Rodinné šťastie na zeleno s Dankou Arvay a Katkou Lajčákovou z Outdoormamas.sk
51:15

Rodinný kRok: Rodinné šťastie na zeleno s Dankou Arvay a Katkou Lajčákovou z Outdoormamas.sk

21.04.2021

Deti od útleho veku prejavujú záujem o prírodu. Podľa bulharskej psychologičky Svetlany Stojkovej deti prirodzene k prírode tiahnu. Toto spojenie sa však musí udržovať a ďalej rozvíjať.

Čo je to vzťah k prírode? Ako sa dá zamilovať do prírody? Ako k láske k prírode viesť naše deti? Ako motivovať deti k pobytu v prírode? To všetko sa dozviete v rozhovore s outdoor-mamami Dankou Arvay a Katkou Lajčákovou, ktoré sú autorkami aprílového okienka pre rodičov v rodinnom kalendári kRok.

kRok je 365 dňové rodinné dobrodružstvo, počas ktorého si rodiny hravo vybudujú návyky životnej spokojnosti. Jedným z nich je: byť čo najviac v prírode a čerpať z nej. Dokonca je aj vedecky preukázané, že pobyt v prírode zvyšuje hladiny hormónov šťastia a znižuje úroveň stresových hormónov.

Pozitívny vzťah detí k prírode má vplyv na to, ako sa k nej deti správajú, čo má priamy dosah na ochranu prírody a jej zdrojov. Ako naučiť deti ochrane prírody a ako s tým súvisí celkové nastavenie rodiny - aj to sú témy, ktoré s outdoor-mamami rozobrala psychologička Denisa Zlevská.

Podcast vztahovo.sk Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Finax
Kategórie: Rodina a deti
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.