Rodinný kRok: Ako nás peniaze robia šťastnými s ekonómkou Máriou Lettrichovou
31:40

Rodinný kRok: Ako nás peniaze robia šťastnými s ekonómkou Máriou Lettrichovou

06.06.2021

Téma ďalšieho vzťahováckeho podcastu je nakombinovaná veľmi netradične - finančno - výchovne.

S ekonómkou a expertkou na rodinné financie, Máriou Lettrichovou, autorkou júnového povzbudenia pre rodičov v našom pomocníkovi na ceste k rodinnému šťastiu Rodinnom kRoku, sa zhovárame o tom, ako naučiť deti vnímať hodnotu financií a múdro ich spravovať.

Je to akýsi malinký, ale extra praktický exkurz do základov finančnej gramotnosti celej rodiny. Spoločne sa dotkneme tém: - ako naučiť deti vnímať hodnotu práce ako zdroja financií, - ako nastaviť deťom vreckové, - ako ich naučiť sporiť, - ako ich viesť k ochrane svojho majetku, - ako v nich vybudovať cit pre potreby iných a ochotu dávať zo svojho.

V závere nájdete aj "ekonomické" vysvetlenie rozprávky o troch grošoch, ktorá je skvelým pomocníkom k tomu, ako deťom vysvetliť správu financií v dlhodobom meradle.

Verím, že podnety, ktoré odznejú budú pre vás inšpiráciou pre zamyslenie sa nad tým, aký chcete, aby vaše deti mali vzťah k peniazom i k majetku. Prajeme príjemné počúvanie.

Podcast vztahovo.sk Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Finax
Kategórie: Rodina a deti
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.