S3E7: UZBEKISTAN, TADŽIKISTAN - Sústredenie ROH

12.11.2019

Pijú viac čaj alebo vodku? V uliciach počuť viac spev muzeínov alebo družné piesne robotníckeho ľudu?  A koľko mešít pripadá na betónový víťazný oblúk? Uzbekistan a Tadžikistan sú krajiny, ktoré spájajú dva svety - svet slávnej hodvábnej cesty a postsovietskej spoločnosti. Novinár a cestovateľ Lukáš Onderčanin nám vysvetlil čoho je kde viac. Teda kam sa radšej vybrať na rekreačné sústredenie ako za čias ROH a kam na nákup vyčačkaných suvenírov a baklavy. Spomenie aj super tip, kam sa ísť zrelaxovať po trojdňovom treku v horách. Najskôr sa tam polhodinu paríte v kobke, potom z vás zodrú kožu a nakoniec vás zabalia do zázvorového zábalu, čo štípe a dajú smažiť na horúce kamene. Že ste zvedaví, čo to je? Kto by nebol...

 

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK