S7E3: BULHARSKO - Amfiteáter pod zemiakmi
50:37

S7E3: BULHARSKO - Amfiteáter pod zemiakmi

19.10.2021

V parkoch tu zakopávate o Lenina, antické stavby nájdete za lacným oblečením aj v metre a cez pandémiu tu vznikla  mekka digitálnych nomádov. Bulharsko nie je len o letnej dovolenke na pobreží, ale aj o histórii, trekoch na horských chatách či hádkach, kde majú najlepší šopský šalát. 

Digitálna nomádka Ivana Grešlíková spoznala Bulharsko naozaj dôverne - rada totiž zostáva v rôznych krajinách aj niekoľko mesiacov. V novej časti Všesvet podcastu sme sa preto rozprávali aj o pomalom cestovaní či house sittingu. Ivana nám prezradí, ako sa stať spoľahlivým strážcom cudzích domov či aké najzvláštnejšie zvieratá v zahraničí opatrovala. 

Pozrieme sa spolu na historické stavby v Sofii, hipsterské štvrte v Plovdive, turistické chodníky v okolí Banska v pohorí Pirin aj do obchodíkov, pri ktorých si musíte kľaknúť. 

Ivanine príhody nájdete aj na jej blogu, navyše sa na našich sociálnych sieťach (Facebook a Instagram) môžete zapojiť aj do súťaže o jej knihy: U vás zjem všetko a Kompletný sprievodca house sittingom.

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.