S7E16: SOMÁLSKO s Travelistanom: Ťava s rúčkou
50:57

S7E16: SOMÁLSKO s Travelistanom: Ťava s rúčkou

18.01.2022

Cestovanie po tejto krajine je len pre naozajstných odvážlivcov. Somálsko patrí medzi najnebezpečnejšie aj najneprístupnejšie krajiny na svete. Cestovateľovi Martinovi Navrátilovi z Travelistanu sa však podarilo minulý rok po dlhej dobe získať všetky potrebné povolenia a krajinu v novembri preskúmal.

V novej epizóde Všesvet podcastu sme sa rozprávali o tom tom, aký je život v zničenom Mogadiše, prečo je cestovanie po Somálsku nielen nebezpečné, ale aj extrémne drahé a prečo miestni obyvatelia podporovali somálskych pirátov.

Pozrieme sa na krvavý rybí trh v hlavnom meste, preletíme spolu s Martinom starým lietadlom až k rieke Džuba a do púšte, kde je hlavnou obživou ťavie mäso. To všetko s veľkým rizikom, ozbrojeným sprievodom a v obrnených hoteloch. 

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.