S3E4: SAMOA - Mierili na nás kokosmi

22.10.2019

Kokos sem, kokos tam. Na ostrovoch Samoa o kokosy núdza určite nebude. Miestni ich tam využívajú úplne všade, aj vo svojom národnom jedle. A keď sa budete chcieť ovlažiť, miestni vyšportovaní junáci (presne tí traja, čo hrajú rugby) vám ochotne jeden kokos zoseknú priamo zo stromu. Hosťka Všesvet podcastu Saša Mikudíková odporúča tiež spočítať ich tetovania. Podľa nich totiž budete vedieť aké majú postavenie v spoločnosti a nakoniec sa rozhodnúť, či sa na Samoe oplatí ostať alebo nie. Ale pozor, je to vraj raj na zemi a podľa knižiek Roberta Louisa Stevensona sa v odľahlých kútoch ukrýva aj Ostrov pokladov! 

 

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK