S7E8: MEXICKÁ OAXACA - 64 jazykov nestačí
49:34

S7E8: MEXICKÁ OAXACA - 64 jazykov nestačí

23.11.2021

Milujete rozprávku Coco? Tak potom sa zamilujete aj do Oaxacy! V tomto mexickom štáte a rovnomennom meste si stále dávajú záležať na tradíciách a kultúre. Môžete sa tu túlať umeleckými uličkami, navštíviť galérie či botanickú záhradu, ale aj trekovať v horách do dolín, v ktorých si každá dedina uchováva svoj jazyk.

Oblasťou na juhu Mexika nás prevedie novinárka Magdalena Rojo, ktorá Oaxacu už niekoľkokrát navštívila a jej pobyt sa tam každoročne predlžuje. Stihli sme sa s ňou porozprávať ešte pred tým, ako sa tam s manželom a synom opäť na dlhšiu dobu presťahujú. Ak máte radi mexickú kultúru, mezcal, pyramídy a nerobí vám problém ani omáčka z mravcov, určite si prídete na svoje. 

Podcast Všesvet podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.